Od 25. do 31. júla sa v Poľskom Krakove uskutočnila najväčšia akcia na svete, ktorá v mnohých parametroch nemá obdoby. Svetové dni mládeže sa konajú od roku 1984 raz za 2-3 roky a vždy v inej krajine. Poľsko je jednou z mála krajín, kde sa SDM konali už 2x. Na túto akciu roka sa vybrali aj mladí z košickej arcidiecézy spoločne s mladými z Rožňavskej diecézy. Spolu nás bolo 444 účastníkov organizovaných pod ACM v deviatich autobusoch.

Samotnému týždňu v Krakove predchádzali dni v Poľských diecézach od stredy 20. do nedele 24. júla. 4 naše autobusy prichýlili farnosti v diecéze Siedlce, ktorá ja na východe Poľska a hraničí z Bieloruskom. Viac v článkoch z jednotlivých dekanátov:

  • Terespol
  • Źelechow
  • Miedzyrzec
  • Radzyń

Pondelok 25.7.2016

20.7.2016 - streda
Mestečko Terespol leží na východe Poľska bezprostredne pri hraniciach s Bieloruskom. Po celodennom cestovaní sme hneď na začiatku zažili milé prijatie v miestnej farnosti Svätej Trojice. Ujali sa nás dobrovoľníčky Anka, Magda, Paulína a kňaz Grzegorz, ktorí nás ďalej sprevádzali počas celého programu dní v diecézach. Pohostinnosť rodín, kde sme boli ubytovaní padla veru veľmi vhod ;).