Po dlhých týždňoch obmedzeného pohybu sa život pomaly dostáva do normálu. Aj my sme začali pripravovať aktivity a jednou z nich je Frekvencia, teda pešia púť z Prešova do Levoče. Je to čas stíšenia sa, modlitby, ďakovania a vyprosovania. Nechýba však čas na rozhovory, povzbudenia, hry a zábavu.

Primárnym cieľom je cez túto obetu vzdať Bohu vďaku a chválu za uplynulý školský rok a vyprosiť si milosti do toho nového.

Putovať budeme tri dni, pričom prespíme v kaštieli v Uzovskom Šalgove a v škole v Nižnom Slavkove.

  1. deň vyrazíme z Prešova cez Veľký Šariš, Ostrovany a Ražňany do Uzovského Šalgova.
  2. deň sa úplne vyhneme civilizácii, keďže z Uzovského Šalgova sa vydáme do Nižného Slavkova po lesoch a lúkach pohoria Bachureň.
  3. deň sa presunieme z Nižného Slavkova cez Brutovce, Olšavicu a Uložu do Levoče.

Ak s nami nemôžeš putovať celý čas, napíš nám e-mail (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) a dohodneme sa.

Základné informácie:

Aj v tomto roku sme ostali verní našej tradícii a už po štrnásty krát sme putovali z Prešova do Levoče.  V dňoch 22.-24.8.2019 kráčalo 14 účastníkov po cestách a necestách, lúkach a lesoch.

Aj keď ACMko prešlo v poslednej dobe viacerými zmenami, zopár skutočností ostalo nezmenených. A jednou z nich je zachovanie pešej púte z Prešova do Levoče, teda FREKVENCIU.

Touto púťou sa chceme poďakovať Pánu Bohu skrze Matku Božiu za uplynulý školský rok a prázdniny, ako aj vyprosiť dary Ducha Svätého do nového školského či pracovného roku.

Štvrtok . Áno, to bol ten deň,
keď naše dobrodružstvo začínalo sa ešte len.

20ti statoční sme sa ráno pred ACM-kom zišli,
aby sme sa spolu prešli.

Našu púť sme odštartovali modlitbou,
aby sa nám cestou dobre vodilo.

Ďalšie články...