Tento víkend sme začali trocha netradične. Keďže v piatok bolo voľno, stretli sme sa v ACM-ku už vo štvrtok večer, no nie všetci. Dohodli sme sa, že si posunieme víkend tak, že tí, ktorí chcú, môžu prísť do ACM-ka vo štvrtok večer. Povinný program sme začali v piatok ráno a trval do sobotňajšieho večera. Počas víkendu bol s nami o. Marek.

 

Takže, vo štvrtok večer sme hrali rôzne spoločenské hry, jednou z nich bola aj nová hra, ktorú nás naučil o. Marek a volá sa “Telepatia“.

V piatok ráno dorazili ostatní naši kolegovia. Zišli sme sa spolu v kaplnke, kde sme mali rannú modlitbu, v rámci ktorej sme uvažovali nad úryvkom zo sv. Písma. Veľmi hladní, sme sa išli po rannej modlitbe najesť. Po výdatných raňajkách nasledovalo naše každovíkendové zdieľanie v skupinkách. Síce od posledného víkendu uplynuli iba 2 týždne, no neverili by ste, čo všetko sa dá za ten čas stihnúť :). Medzitým, ako sme sa rozprávali, prišiel aj školiteľ tohto víkendu – Dávid. No a témou víkendu bol „manažmet“. Nebojte sa, neučili sme sa účtovníctvo :). Prvý blok prednášok sme odštartovali všeobecným úvodom do manažmentu. Jednotlivé bloky nám Dávid spestroval zábavnými videami a rôznymi aktivitami. Okolo poludnia sme slávili sv. omšu, počas ktorej nesmela chýbať ani naša hymna v podaní bohoslovca Peťa – „Ó, chýr, preblahý...“. To nič, že je veľkonočné obdobie.

Po omši sme pripravili stoly na obed, ktorý bol vynikajúci. Naši animátori sa nevieme kedy rozhodli, že my máme vymyslieť večerný program pre nich. Tak sme museli dať hlavy dokopy a tvoriť. Po obede, sme mali ešte jeden prednáškový blok.

Piatková tradičná slovenská večera, bryndzové pirohy, pripomínala skôr schôdzu nejakých manažérov, pretože náš koordinátor Miro si pripravil plagát s termínmi víkendov, ktoré sme si museli vybrať a spoločne zladiť. To trvalo asi ¾ hodiny. Bolo to už fakt unavujúce, kým sme sa dohodli.

A preto, že nám to tak trvalo, nestihli sme program, ktorý sme si pre animátorov pripravili, aj zrealizovať. Ale to vôbec nevadilo, pretože sme mali pripravený plán B. Večer sme hrali hru, ktorá bola super a potom ešte ďalšie hry, ktoré boli tiež super. Veľa sme sa nasmiali a bolo to super :).

Unavení, ale radostní, sme okolo pol 12 zaľahli do spacákov.

Sobotňajší deň sme opäť začali modlitbou, tentoraz modlitbou ranných chvál. Po raňajkách nasledovali ďalšie prednášky s Dávidom, ktoré sa rozvíjali do pekných debát na tému tímovej práce. Dávid nám priniesol aj testy, prostredníctvom ktorých sme zisťovali, aké tímové role zastávame. Na poludnie sme v kaplnke slávili sv. omšu, po nej sa nám prihovoril animátor Miro, ktorý nám bližšie priblížil ZKSM. Potom sme mali obed a poobedňajšiu siestu. Popoludní sme sa opäť stretli v skupinkách, kde si jeden z nás v každej skupinke pripravil a zrealizoval stretko.

A keďže sme veľkí fanúšikovia hokeja, hneď po stretkách sme pripravili projektor a povzbudzovali sme reprezentantov. Počas prestávok sme rýchlo upratovali a počas zápasu sme aj večerali. Aj keď naši prehrali, bol to pekný zážitok spoločného povzbudzovania. Po hokeji sme ešte doupratovali to, čo sme nestihli cez prestávky a postupne sme odchádzali domov. Pred nami sú letné prázdniny, no veríme, že sa stretneme aj počas nich.

Julka