Piaty víkend anim. školy sme odštartovali svätou omšou,v ktorej nás povzbudil otec Marek. Po výdatnej večeri sme sa pustili priamo do prvej témy. Stanka nám presne definovala,čo je stretko, ako má vyzerať a aké kritéria má spĺňať. V mnohých z nás tak prebudila túžbu vrátiť sa domov a hneď nejaké zorganizovať. Keď sme po namáhavom dešifrovaní programu zistili, že nasledujú rozhovory v skupinkách, všetci sme zotrvali v rozhovoroch medzi sebou aj s Ježišom sme pokračovali až kým sme sa neponorili do ríše snov.

Sobota sa niesla už od rána v dobrej nálade, aj keď ukecanejší si našli trochu menej času na spánok. Občerstvení rannou modlitbou a raňajkami sme sa pustili do ďalšej témy. Rozobrali sme si vlastnosti skupinky, ciele, povinnosti animátora, ba dokonca aj „typológiu divných animátorov“. Pre lepšie zapamätanie Stanka použila ako príklad trpaslíkov z rozprávky o Snehulienke, na ktorých budeme ešte dlho spomínať.

Po svätej omši a obede sme si urobili menší výlet do neďalekej cukrárne a s plnými bruchami sa pustili do druhej časti vikendu, ktorú sme začali korunkou k Božiemu milosrdenstvu a potom pokračovala Stanka ďalšou prednáškou o tom, ako si správne pripraviť stretko. Samozrejme, teória a prax musia ísť ruka v ruke, a preto sme si mali pripraviť do ďalšieho rána celé stretko na vylosovanú tému. Slovo dostal aj otec Marek, ktorý nám porozprával o vierouke a priamo naznačil, že nás čaká z nej písomná previerka.

Po večeri nastal čas na prípravu stretka. Potom sme sa naučili zopár nových hier a unavení sa uložili do spacákov. Ráno sme začali raňajkami a svätou omšou, po ktorej prišiel čas na prezentovanie pripraveného stretka. Porota, zložená z animátorov a Stanky, bola síce prísna, ale všetci vieme, že to len pre naše dobro. Nasledoval hlboký výdych. Zvládli sme to! Hurá do ozajstných stretiek! :-)

Danka