Novoročný ADAŠ sa konal v dňoch 9-11. 1. 2015. Hneď v piatok po omši a večeri sme boli pripravení na test, ktorí nás strašil už pár dní. Všetci sa svedomito pripravili a tak sme to nejako zvládli, aj keď na výsledky si ešte počkáme. Deň sme zakončili dobrovoľným večerným kompletóriom.

 

Sobotu sme začali modlitbou a raňajkami. Sprievodcom novoročného ADAŠ-u bol o. Štefan, ktorý nám priblížil Sv. Písmo. Téma bola veľmi zaujímavá a o. Štefan mal Bibliu hneď v troch jazykoch (gréčtine,latinčine a hebrejčine). Dozvedeli sme sa veľa o histórií a vzniku Biblie a naučili sme sa ju čítať rôznymi spôsobmi. Mali sme veľa otázok na ktoré o. Štefan ochotne odpovedal. Svätá omša nás nasýtila duchovne, obed zasa telesne. Po obede bolo hodinové voľno počas ktorého sme si oddýchli a znova sme sa pustili do štúdia. Naučili sme sa robiť biblické stretko a sami sme jedno aj mali. Popoludní sme mali prechádzku na prešovskú Kalváriu. Výhľad bol krásny, aj keď ho hmla obmedzovala. Večer tí najunavenejší šli spať skôr a ostatní ostali pozerať film.

Nedeľa začala raňajkami ako obvykle a hneď po raňajkách a umytí riadu nasledovala omša. V skupinkách sme opäť čítali Sväté Písmo a zdieľali sme svoje myšlienky. Rýchle upratanie obed a cesta domov: Tešíme sa na ďalšie stretko a výsledky testov.

Daniel