Prvý víkend ADAŠ-u L je úspešne za nami. My, budúci animátori, sme sa stretli v piatok 26.9.2014 v priestoroch ACM-ka v Prešove, aby sme sa počas víkendu vzdelávali v rôznych oblastiach.

Všetci boli zo začiatku trochu nervózni a napätie sa dalo vyčítať nie len z nás, keďže sme sa ešte nepoznali, ale aj z organizátorov, ktorí nemohli tušiť, ako si “sadneme”. A však po mnohorakých zoznamovačkách sa ľady trochu prelomili a po večernej modlitbe v skupinkách sme sa pobrali do postieľok.

V sobotu ráno sme sa hneď po modlitbe a raňajkách pustili do práce apozorne sme vnímali, čo nám psychologička Mima chcela odovzdať.

Každému sa páčilo niečo iné, každý sa niečo nové naučil, no cieľom bolo hlavne zistiť, ako čo najlepšie spoznať samého seba, keďže bez sebapoznania sa nedá poznávať iných a teda poznať sa, je pre prácu animátora skutočne dôležité.

Po dni plnom usilovného písania poznámok a analyzovania, sa naši vedúci rozhodli, že by bolo dobré rozhýbať si kosti a tak sme sa vybrali na stopovačku a spoznávali sme historické centrum Prešova.

Napokon sme v nás ešte podporili zdravú súťaživosť a to vyzývačkami, kde sme mali možnosť vybrať si z množstva hier od klasických ako Kameň-papier-nožnice až po tie, ktoré nám zprvu nič nevraveli ako napríklad Dobble.

Posledný deň sa niesol v znamení temperamentu a komunikácie. Dozvedeli sme sa, že predsudky nemusia byť len zlé, ale aj tak je dobré sa im vyhýbať.

Po omši sme sa výdatne najedli a samozrejme sme po sebe upratali všetky priestory, veď sme predsa budúci animátori a nie žiadne prasiatka.

Odchádzali sme plný dojmov, nadšený z programu, jedla i nových ľudí, ktorých sme spoznali a budeme ich stretávať každý mesiac a možno aj častejšie. A samozrejme, pri tom všetkom bol s nami náš nebeský Otec a jeho Duch Svätý. Aj vďaka nim sme mali naozaj úžasný víkend.

KajS