V septembri otvárame nový ADAŠ. Nový nebude len tým, že to bude nový ročník, ale aj významom skratky. Po novom pôjde o Arcidiecéznu dobrovoľnícku a animátorskú školu. Uvedomujeme si, že rast a formáciu nepotrebujú len animátori, ktorí budú viesť skupinku či spoločenstvo, ale aj tí, ktorí by sa radi dali k dispozícii Božiemu volaniu v inej ako animátorskej službe.

Čo je to vlastne ADAŠ?

Je to formačný a vzdelávací program pre mladých dobrovoľníkov od 16 rokov. Jeho motto znie: „Stať sa zrelým kresťanom ochotným milovať a slúžiť.“

Jedným z cieľov animátorskej a dobrovoľníckej školy je vzdelávanie v oblasti systematickej práce s mládežou v malých skupinách. Zahŕňa aj rozvoj  kompetencií (tímová práca, schopnosť pracovať so skupinou, vedenie tímu, motivácia, komunikácia, osobnostný rozvoj, neformálne vzdelávanie a líderské zručnosti), vďaka ktorým sa môžu osobnostne posúvať vpred a zároveň sa efektívne zapájať do organizovania rôznych aktivít.

Zároveň chceme ponúknuť možnosť viac spoznať a zakúsiť, že Boh je Láska a my sme Jeho milované deti. Rásť v túžbe darovať sa, objavovať a prehlbovať svoje dary, ktorými môžu slúžiť druhým a pochopiť dôležitosť a osvojiť si rôzne formy aktívneho pôsobenia kresťanov vo farnostiach, spoločenstvách a v spoločnosti.

 

PRIHLÁSENIE

  • Prihlásiť sa môže každý, kto dovŕšil vek 16 rokov.
  • Kurz tvorí 13 víkendov. Víkend prebieha od piatku 18:00  do nedele 12:00 v priestoroch ACM alebo na fare v Hermanovciach pri Prešove.
  • Prihlásiť sa je možné do 15.2.2019 prostredníctvom prihlasovacieho formulára.
  • Prijímacie pohovory sa uskutočnia v priestoroch ACM na Metodovej ulici č. 1 v Prešove.
  • Cena jedného víkendu je 18 eur.
  • Prvý víkend je plánovaný v termíne 22.-24.2.2019

Úspešní absolventi získajú certifikát animátora s celoštátnou platnosťou (akreditovaný Ministerstvom školstva SR) a certifikát Rady pre mládež a univerzity KBS.

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

Tešíme sa na všetkých tých, ktorí chcú prinášať dobré ovocie všade tam, kde sú.