Dňa 12.1. 2019 sa v Arcidiecéznom centre pre mládež v Prešove uskutočnil 2. ročník Konferencie pre animátorov. Témou tohto ročníka bolo „Svedectvo v osobnom kontakte a v médiách. Účastníkom sa prihovorili hostia o. Martin Harčár, novinárka Mária Pihuličová a blogerka Lenka Repčáková. V prednáškach a diskusii zaznelo povzbudenie k ohlasovaniu radostnej zvesti o tom, čo Boh robí v našich životoch a slobodnému vyjadrovaniu svojich postojov v mediálnom a internetovom prostredí. Diskusiou sa dotkla aj témy kritického hodnotenie informácií.

V rámci workshopov si účastníci mali možnosť vyskúšať tvorbu tlačovej správy a mohli si vymieňať svoje skúsenosti z animátorskej služby. Konferencia bola zavŕšená adoráciou a svätou omšou, ktorú celebroval o. Marek Roják, moderátor ACM.

„Aj keď ma téma médií až tak nezaujímala, som rád, že som tu bol a dozvedel sa množstvo nových vecí, zažil spoločenstvo s priateľmi a mojimi kolegami animátormi. Z tejto konferencie si určite odnášam myšlienky, ktoré ma v rámci animátorstva posunú niekde ďalej.“ , povedal účastník konferencie Jakub (23).

„Myslím si, že táto konferencia splnila svoj účel a naši mladí animátori si z nej odniesli povzbudenie, odvahu vydávať svedectvo a možno aj nové poznatky o tom ako môže správne využiť média vo svoj prospech a na slávu Boha.“ Na záver zhodnotil o. Marek Roják.

Blíži sa sobota 12. januára, deň Animátorskej konferencie. Nižšie vám ponúkame program:

 

08:30 – registrácia

09:00 – privítanie

09:15 – téma č. 1 Svedectvo (o. Martin Harčár)

10:15 – prestávka

10:30 – téma č. 2 Kresťan v médiách (Mária Pihuličová, Lenka Repčáková)

11:30 – informácie o akciách ACM

12:00 – obed

13:30 – workshopy

15:00 – adorácia

15:30 – sv. omša a záver

Tešíme sa na vás!

 

„Ak nevieš, do akého prístavu plávaš, nijaký vietor nebude správny" (neznámy autor).

Seminár „Objav svoje osobné poslanie" pomôže jednotlivcom pomenovať zameranie ich životov, a to na základe objavenia silných stránok, túžob srdca či záujmov. Viesť ho bude koordinátor pre podporu strategického rozvoja práce s mládežou v ZKSM a koordinátor iniciatívy UpGrade, Eduard Filo.

Read more ...
Page 1 of 3