V sobotu 4.3.2017 sa v Prešove uskutočnil volejbalový turnaj košickej arcidiecézy organizovaný ACM-kom. Z pôvodne 15 prihlásených družstiev sa ho zúčastnilo 14. Zastúpených bolo 11 farností a jeden špeciálny tím, zložený z účastníkov animátorskej školy. Turnaj sa začal zápasmi v 4 skupinách, z ktorých postupoval každý tím do vyraďovacej fázy. Hralo sa systémom 2 sety po 7 minút.

Dvanásť tímov postúpilo do osemfinále a víťazi dvoch štvorčlenných skupín postúpili priamo do štvrťfinále. Najnapínavejším zápasom štvrťfinále bol súboj družstiev z Medzilaboriec a z Prešova – Sekčova. Prvý set vyhrali Medzilaborčania v pomere 10:9, druhý Prešovčania v rovnakom pomere. Následný rozstrel vyhrali mladí z Medzilaboriec 4:2.

V semifinálových zápasoch sa predviedli víťazi jednotlivých skupín. Nehralo sa už na čas, ale na 2 víťazné sety do 15. Hráči z družstva Obišovce – Kysak podľahli Kurimčanom 1:2 a Medzilaborčania prehrali s hráčmi z družstva Prešov – Solivar 2 v pomere 0:2.

Finálový zápas, ako aj zápas o tretie miesto, boli rozhodnuté po 2 setoch.

Víťazom gratulujeme a zároveň v mene celého ACM tímu ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za pomoc s realizáciou tohto vydareného a pokojného športového stretnutia.