V sobotu 19.októbra sa v hale Cassosport v Košiciach konal ďalší ročník Arcidiecézneho futbalového turnaja.

V tento deň sa na palubovke stretlo 10 mužstiev z rôznych farností Košickej arcidiecézy. Zúčastniť sa mohol každý vo veku od 6 do 30 rokov. V mnohých mužstvách sme mohli vidieť aj duchovných otcov daných farností.

Futbalový turnaj sa začal spoločnou svätou omšou o 8.00 hod. v saleziánskom stredisku Tri hôrky.  Následne sme sa presunuli do haly Cassosport.

Tam sme začali hrať futbal J. Hralo sa v dvoch kategóriách- mladší žiaci, kde boli dve mužstvá- z Vranova nad Topľou- Čemerného a z Krížovan, a starší- kde bolo 8 mužstiev. Hralo sa systémom každý s každým.

1377069_445464595563456_2048798377_n

V kategórii mladších sa na prvom mieste umiestnilo družstvo z Krížovan, v kategórii starších sa na prvom mieste umiestnilo družstvo z Hanušoviec nad Topľou, za nimi nasledovali mužstvá z Víťaza a z košického saleziánskeho strediska Tri hôrky.

1377554_445463772230205_1694785865_n

Organizátorom futbalovej akcie bolo Arcidiecézne centrum pre mládež v Prešove. Už dnes držíme palce chlapcom z Hanušoviec nad Topľou a veríme, že našu arcidiecézu dovedú na celoslovenskom turnaji, ktorý sa uskutoční 9.11.2013 v Prešove v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež, do víťazného cieľa.